Protetyka

Centrum Stomatologiczne Demed oferuje usługi protetyczne na wysokim poziomie.

Protetycy którzy zasilają szeregi naszej kadry to specjaliści z dużym doświadczeniem dlatego otrzymacie Państwo fachową pomoc w tej dziedzinie stomatologii. Nowe zadanie specjalisty protetyki, prawdopodobnie najważniejsze, to wykonanie estetycznej odbudowy protetycznej lub poprawy wyglądu zębów. Służą temu porcelanowe licówki, korony pełnoceramiczne lub korony wykonywane z zastosowaniem najnowszych nowinek technicznych typu CAD CAM lub porcelana wtryskowa.

Protetyka ściśle powiązana jest z wieloma innymi dziedzinami stomatologii w tym implantologią, chirurgią, stomatologią zachowawczą. W Naszym Centrum Stomatologicznym Demed w Wołominie zapewniamy pełen zakres usług dzięki czemu leczenie odbywa się w jednym miejscu.

Czym zajmuje się protetyka?

Protetyka zajmuje się odbudową i uzupełnianiem brakujących zębów. Jest to niezwykle twórcza praca całego zespołu. Wiele czynników wpływa na całokształt wykonanej pracy. Dokładność, precyzja, dobranie odpowiedniego koloru, kształtu zębów. Wszystko po to by Pacjent był zadowolony a jego uśmiech piękny i naturalny.

Jakie rozwiązania oferuje protetyka?

Wyróżniamy uzupełnienia stałe i ruchome. Adekwatnie do warunków i ilości utraconych zębów lekarz protetyk proponuje odpowiednie rozwiązanie. Mogą to być protezy, mosty, korony. Każde z wymienionych wykonane są z różnych materiałów co wiąże się też z różnicą w cenie.

Jeśli proteza to jaka?

Brak jednego lub 3 zębów możemy uzupełnić miniprotezą, natomiast przy większej liczbie ubytków stosujemy protezę częściową. Wyróżniamy następujące protezy częściowe:

  • elastyczna
  • szkieletowa na metalu
  • szkieletowa acetalowa

Przy całkowitym bezzębiu stosuje się protezę całkowitą osiadającą wykonaną z akrylu.

Uzupełnienia protetyczne mocowane na stałe.Demed Wolomin protetyk protetyka

Brakujący ząb można uzupełnić na kilka sposobów (implant, most). Decydując się na most musimy mieć świadomość, iż sąsiednie zęby zmuszeni jesteśmy opiłować (pomniejszyć) a nawet przeleczyć kanałowo. Mosty i korony w naszym Centrum Stomatologicznym Demed wykonane są z porcelany napalanej na metal bądź na cyrkon.

Obecnie w Centrum Stomatologicznym Demed w Wołominie protetyką zajmuje się specjalista protetyki stomatologicznej lek. dent. Urszula Stypułkowska. Umiejętności i doświadczenie Pani doktor jest gwarancją dobrze i estetycznie wykonanej odbudowy protetycznej – protezy, korony, mostu, licówki. Ponadto przychodnia Demed w Wołominie cieszy się dużą popularnością ze względu na niższe ceny usług niż w Warszawie.

​​

Etapy leczenia ortodontycznego.

Zaczynamy od konsultacji, tutaj lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem oraz na podstawie zdjęcia i badania kwalifikuje do leczenia ortodontycznego. Następnie pobierane są wyciski pod aparat. Na kolejnej wizycie przedstawiany jest dokładny plan leczenia. Następny etap...

Promocja 3 w 1!

PROMOCJA 3 w 1 Przegląd + pantomogram + pierwsze wypełnienie.  Już teraz możesz dokonać zakupu przez internet.Przegląd stomatologiczny – to jedna z najważniejszych procedur wykonywanych w gabinecie dentystycznym. Regularne badanie jamy ustnej pozwala przeciwdziałać...

Call Now ButtonZadzwoń Demed Wołomin