Clear Aligner jest innowacyjną metodą leczenia stosowaną w ortodoncji. Polega na stosowaniu niewidocznych nakładek, które korygują wady zgryzu, zastępując aparaty stałe i ruchome.

Mają dwie główne zalety:

– mogą być łatwo usunięte z ust, na przykład podczas ważnych spotkań biznesowych i towarzyskich. Odgrywa to ważną rolę w dzisiejszych czasach, kiedy to wygląd jest integralną

– są wykonywane w laboratorium, skracając czas leczenia.

Powyższe korzyści, które są oczywiste zarówno dla pacjenta jak i dla lekarza, zapewniają zwiększenie zainteresowania Clear Aligner. Leczenie ortodontyczne dorosłych pacjentów koncentruje się na tym, żeby było jak najmniej widoczne dla innych i nie ingerowało w życie codzienne podczas leczenia. Clear Aligner znacząco rożni się od systemu Invisalign, który zakłada korzystanie z wcześniej przygotowanego zestawu nakładek.

Clear Aligner jest dyskretnym i skutecznym urządzeniem ortodontycznym, przemieszczanie się zębów jest bardzo skuteczne, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Co 3-4 tygodnie lekarz zmienia nakładki o różnej grubości, w specjalnej kolejności w zależności od mechaniki leczenia.

Lekarz stomatolog może dostosowywać nakładki, obserwując proces przesuwania się zębów i poziom komfortu pacjenta. Podczas korzystania z nakładek Clear Aligner o różnej grubości można zmniejszyć ból, a przejrzystość nakładki zawsze pozostanie na wysokim poziomie ze Jak wygląda leczenie

Na pierwszej wizycie lekarz dentysta: ocenia możliwość leczenia aparatem Clear Aligner; pobiera wyciski do modeli diagnostycznych; wykonuje zdjęcia uśmiechu, a także zdjęcia zgryzowe; wstępnie ocenia czas oraz koszty leczenia.

Na podstawie wykonanych modeli, zdjęć i analiz planuje się szczegółowe leczenie, a także pobiera się wyciski do wykonania nakładek Clear Aligner i pacjent otrzymuje 3 nakładki do noszenia przez kolejne 3 tygodnie, po czym zgłasza się na wizytę kontrolna i pobranie wycisku. Następne wizyty przebiegają podobnie. Pacjent nosi nakładki przez kolejne 3 tygodnie, zgłasza

Ilość etapów zależy od nasilenia wady.

Etap retencyjny polega na noszeniu retainerów, pozwalając na stabilizacje leczenia i trwa od 8 Clear Aligner jest skutecznym urządzeniem do wykorzystania w przypadku:

  • zamknięcia wolnego miejsca w łuku zębowym,
  • rozszerzenia lub zwężenia łuku zębowego,
  • zarządzanie procesem ząbkowanie (profilaktyka ortodontyczna),
  • profilaktyki i korekcji po leczeniu ortodontycznym.

Podsumowując Clear Aligner to:

  • estetyczne, nowoczesne, a także wygodne urządzenie;
  • aparat ruchomy (dobra wiadomość dla dorosłych pacjentów);
  • korygują wady w stosunkowo krótkim czasie ;
  • umożliwiają codzienna dokładną higienę;
  • idealne urządzenia w kwestiach profilaktycznych.
  • możliwość rezygnacji z dodatkowych nakładek (extra case), jeśli z jakiegoś powodu nadal korzystacie z Invisalign lub podobnych systemów.
Call Now ButtonZadzwoń Demed Wołomin