Profilaktyka jamy ustnej – PAKIET SKALING, PIASKOWANIE, FLUORYZACJA

Prawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko zdrowsze dziąsła i ładniejsze zęby ale również lepsza kondycja całego organizmu. Bakterie, które gromadzą się w płytce nazębnej rozsiewają się nie tylko w naszej jamie ustnej ale również po całym organiźmie. Dlatego tak ważne jest by dbać nie tylko o zęby ale również o całe przyzębie. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy PROMOCJE na te zabiegi !

SKALING

Skaling to zabieg higienizacyjny polegający na usunięciu twardych i często ciemnych złogów nazębnych z powierzchni nad i poddziąsłowych przy pomocy końcówki, która ultradźwiękami skutecznie go odrywa. Czynność ta jest zazwyczaj bezbolesna, jednak stany zapalne dziąseł towarzyszące często złej higienie powodują bolesność. Zabieg ten wykonuje wykwalifikowana higienista stomatologiczna, która udzieli również wielu cennych wskazówek.

Kamień nazębny – to twardy osad powstały w wyniku odkładającej się płytki nazębnej. Osadza się on głównie w okolicach szyjki zęba zarówno pod dziąsłami jaki i nad. Wypełnia również przestrzenie między zębami powodując idealne środowisko dla bakterii. Niestety skutki zbyt długiego zwlekania z higienizacją mogą być poważne i powodować daleko idące choroby przyzębia.

Zalecenia po zabiegu skalingu :

Ból i nadwrażliwość po zabiegu to normalna sprawa. Jeśli nadwrażliwość szyjek zębowych będzie się utrzymywała to można wykonać dodatkowo lakierowanie, które je zabezpieczy.

 

PIASKOWANIE

Piaskowanie polega na usunięciu ciemnego osadu z zębów przy pomocy specjalnego przyrządu – piaskarki. Aparat ten pod ciśnieniem rozpyla biały proszek z wodą idealnie docierając do każdego nawet najtrudniej dostępnego miejsca.  Pacjent przed zabiegiem ubierany jest w okulary i fartuch ochronny zabezpieczający ubranie. Piaskowanie jest bezbolesne i daje piękny efekt czystych zębów.

Osad powstaje często w wyniku picia zbyt mocnej herbaty, kawy jak również palenia papierosów. Niestety nie zawsze udaje nam się szczoteczką dotrzeć do wszystkich miejsc dlatego piaskowanie to idealne uzupełnienie działań profilaktycznych w jamie ustnej.

Zalecenia po piaskowaniu

Higienistka poinstruuje o konieczności utrzymania tzw. białej diety. Aby efekt utrzymał się dłużej należy powstrzymać się od picia kawy, herbaty, barwiących napojów oraz palenia papierosów.

FLUORYZACJA

Inaczej lakierowanie polega na pokryciu zębów warstwą fluoru o wysokim stężeniu. Fluoryzacja zabezpiecza powierzchnię zębów i chroni je przed nadwrażliwością jak również powstawaniu próchnicy. Należy pamiętać, aby po zabiegu nie pić i nie jeść przez 2 godziny jak również nie szczotkować zębów tego dnia.

Pakiet usuwanie kamienia, piaskowanie

Przygotowaliśmy dla Państwa 3 specjalne pakiety z zakresu profilaktyki jamy ustnej, które pomogą zachować zdrowy i śnieżnobiały uśmiech:

  1. Pakiet Skaling + Polerowanie – 150 zł
  2. Pakiet Piaskowanie + Fluoryzacja – 150 zł
  3. Pakiet Skaling + Polerowanie + Piaskowanie + Fluoryzacja – 250 zł

W cenie każdego powyższego pakietu zawarty jest również przegląd stanu uzębienia.

Serdecznie zapraszamy !

Baner Demed Wolomin - implanty, ortodonta, stomatolog, dentysta

Promocja zakończyła się. 

Zadzwoń Demed Wołomin